Jak wybrać wiosenną kurtkę dziecięcą bez obaw o przegrzanie i zmarznięcie dziecka?

Przejściowe kurtki wiosenne dla dziecka do 3 lat.

Wiosna niby zawitała do nas na dobre a potem budzimy się ze śniego-deszczem za oknem :). Niemniej coraz cieplejsze dni i wyższe temperatury powoduja, że szukamy lżejszych i bardziej kolorowych ubrań. Dzieci uczą się w przedszkolu o pierwszych znakach nadchodzącej wiosny – niech więc odczują ją także poprzed odpowiednia kurteczkę i resztę ubioru. Jest wiele markowych kurtek dziecięcych, ktore świetnie sprawdzą się na wiosnę. Poniżej kilka wybranych przeze mnie modeli i propozycji dla dzieci 0-3 lat.

Ani gruba ani cienka?

Puchowe kurteczki chowamy do szafy. Na wiatrówki, z drugiej strony, może być jeszcze za wcześnie w niektórych rejonach Polski. My mamy, często nie mamy problemu z wyczuciem tego, aby dziecku nie było zimno. Jednak łatwo przegiąć w drugą stronę i dziecko przegrzać. Zabawa w berka i gra w piłkę na dworze może tutaj skończyć sie mocnym przeziębieniem a nawet czymś poważniejszym jeśli przegrzejemy maluszka. Dobrym wyjściem może być tutaj ciepła podpinka, która ochroni w przypadku szybko zmieniającej się wiosennej pogody.

Kolorowa kurtka wiosenna dla dziecka jest podszyta polarem i chroni dziecko przed zimnem, nie krępując ruchów.

Przede wszystkim stawiajmy na komfort

W każdym wieku stawiajmy na wygodę dziecka – co wydaje się oczywiste. Chcemy w końcu pomóc mu lub jej poznawać świat a nie utrudniać jego poznanie. Często kupując wiosenną kurtkę dla dziecka ciocie i bratowe podpowiadają aby wziąć tę o rozmiar większą. Nie dajmy się jednak na to namówić. Rozmiar większy niż z reguły działa tylko w przypadkach, gdy po zmierzeniu ciucha centymetrem lub zobaczeniu tabeli rozmiarów na stronie sklepu internetowego uznamy, że rozmiar jest zawyżony lub zaniżony.

I w druga stronę – nie zapominajmy, że pod kurtką dziecko będzie miało polarek, sweterek, szalik lub kamizelkę czy inne dodatkowe warstwy, które mogą sprawić, że kurtka będzie krepować ruchy dziecka. Nie chcemy przecież, aby maluch marzył tylko o ściągnięciu kurtki przy pierwszej lepszej nadarzającej się okazji.

Odpinane kołnierze i chowane kaptury – cuda natury (i mody)

Futerka pozostawmy miesiącom zimowym. Nie wypuszczajmy jednak dzieci z gołą szyją! Wiosenny wiatr potrafi być naprawdę zdradliwy. Bardzo praktyczne są kurtki z odpinanym kołnierzem, kapturem czy rękawami.

Warto również zaopatrzyć dziecko w typowy płaszcz przeciwdeszczowy. Wprawdzie przesądy głoszą, że wiosenny deszcz pomaga dzieciom urosnąć, ale ich zdrowie jest przecież najważniejsze!

Atrakcyjne wzory i kolory wiosennych kurteczek

Wiosna to idealny moment na trochę koloru! Podobnie jak dorośli, dzieci kochają ładne ubrania. Jeżeli kurtka dziecięca spodoba się maluchowi, będzie ją zakładać o wiele chętniej.

Jakąkolwiek kurtkę czy płaszcz dla dziecka wybierzesz, pamiętaj, by wziąć pod uwagę jego wiek i tryb życia, jaki prowadzicie. Inaczej będziesz przecież ubierać dziecko, które większość czasu spędza w pomieszczeniach, a inaczej małego łobuza, spędzającego całe godziny na podwórku z dziećmi sąsiadów. Najważniejsze, by kurtka była praktyczna. Na szczęście na rynku dostępny jest tak szeroki wybór ubranek, że kurtka dla dziecka może być równocześnie funkcjonalna i ładna.

Po więcej kurtek dla dziewczynek i chłopców kliknij w ten link :).

← Starsze komentarze

  1. […] Przeczytaj również mój poprzedni wpis o tym, jak wybrać wiosenną kurteczkę dla naszej pociechy. […]

Komentowanie zamknięte.