Eleganckie sukienki i spódniczki dla dzieci

Eleganckie sukienki i spódniczki dla dzieci

Nadeszła wiosna – pora ciepłych, słonecznych dni, a także… uroczystości komunijnych. Już niedługo nasze dzieci czeka także zakończenie roku. To okazje, podczas których najczęściej wybieranymi strojami dla dziewczynek są eleganckie sukienki i spódniczki dla dzieci. Niektóre dziewczynki wprost je kochają i na długo wcześniej szykują się do dnia, kiedy będą mogły się wystroić. Dla innych sukienka jest karą gorszą niż stanie w kącie. Jak wybrać strój dla dziecka, by wyglądało elegancko, ale nie jak „stara malutka”? Prezentujemy kilka uniwersalnych motywów.

Groszki wiecznie żywe

Rozkloszowane sukienki w groszki, popularne w latach 50-tych, nie wychodzą z mody. Mogą je nosić zarówno dorosłe kobiety, jak i małe dziewczynki. W przypadku dzieci warto wybrać sukienkę w radosnym, nasyconym kolorze. Jednak klasyczna biel i granat także się sprawdzi. Wystarczy pasek z kokardką w wyrazistym kolorze, aby przełamać poważną całość. Małą damę możemy tak wystroić na specjalnie okazje – jej urodziny czy komunię siostry – ale także zupełnie bez okazji, jeżeli lubi się stroić!

Eleganckie spódniczki i sukienki - groszki zawsze w modzie
Eleganckie spódniczki i sukienki – groszki zawsze w modzie

Wizytowa klasyka

Bywają okazje – np. apel na zakończenie roku – kiedy klasyczna czerń sprawdza się najlepiej. Nie oznacza to jednak, że musimy przebierać dziewczynki za małe dorosłe. Elegancka sukienka z czarnego materiału może być krótka i ozdobiona kokardką, dzięki czemu wciąż będzie wyglądać dziewczęco.

Klasyczne galowe sukienki będą idealne na większość okazji
Klasyczne galowe sukienki będą idealne na większość okazji

Kwiatki

Jeżeli okazja pozwala ubrać dziewczynkę elegancko, ale mniej oficjalnie, możemy wybrać sukienkę z wzorem w kwiaty, np. stokrotki. W końcu trudno o coś bardziej wiosennego! Kwiatowy wzór może być połączony z groszkami – dobrze się z nimi komponuje pod warunkiem, że oba wzory są utrzymane w tej samej kolorystyce.

 

Spódniczki – rozkloszowane czy proste?

Młodsze dziewczynki chętnie zakładają eleganckie rozkloszowane spódniczki, które są wygodne i nie krępują ruchów. Plisy i ozdobne guziczki sprawiają, że taka spódniczka nabiera elegancji i nadaje się zarówno na co dzień, jak i na specjalną okazję. Starsze dziewczynki i nastolatki mogą już sięgnąć po dopasowane spódniczki. Ich poważny fason wystarczy przełamać kokardką czy kolorowym paskiem. Jeśli chodzi o materiały to pozytywnym zaskoczeniem może okazać się skórzana spódniczka dla nastolatki. I nie, nie taka „na motor” 😉 a w eleganckim kroju.

Główne zalety klasycznych modeli eleganckich spódniczek dla dziewczynek
Główne zalety klasycznych modeli eleganckich spódniczek dla dziewczynek

 

Jaką spódniczkę czy sukienkę wybierze Twoja córka? Liczy się nie tylko elegancja, ale też to, by dobrze się w niej czuła. W końcu nie chodzi o to, by zrazić ją do eleganckich ubrań, ale by ją do nich przekonać!